Bugün, 15 Ekim 2019 , Salı

Bize ulaşın: 0 284 737 34 40

Tüzüğümüzün 5, maddesi

07 Haz. 2018 11:00
321

Süre uzatma

ERİKLİ SAHİLİ TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİNİN

DEĞERLİ ÜYELERİ

 

BİLİDİĞİNİZ ÜZERE KOOPERATİFİMİZ 1989 YILINDA 30 HİZMET YILI SÜRELİ OLARAK KURULMUŞ OLUP BU GÜNE KADAR SİZ DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN KATKILARI VE YÖNETİME GELEN TÜM ARKADAŞLARIMIZIN ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARI SONUCU SAHİLİMİZE KORUKLU’DAN SU GETİRİLMİŞ, ARITMA TESİSİ KURULMUŞ, YOLLARIMIZ YAPILMIŞ VE ERİKLİ SAHİLİ YAŞANACAK BİR HALE GELMİŞTİR. BU HİZMETLERİN YAPILMASINDA KEŞAN BELEDİYESİNİN DE KATKILARINI  GÖZARDI EDEMEYİZ.

                KEŞAN BELEDİYESİNİN MÜCAVİR ALANINDA OLMAMIZ NEDENİYLE BELEDİYENİN VERMESİ GEREKLİ HİZMETLER MAALESEF KOOPERATİF TARAFINDAN VERİLMİŞ OLUP BU HİZMETLERİN DEVRİ İÇİN GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNULMUŞ ANCAK BELEDİYE BAŞKANI, YENİ BİR ARITMA TESİSİNİN YAPILMASI VE MECİDİYE BARAJINDAN SU GETİRİLME İŞLEMLERİ TAMAMLANMADIKÇA DEVİR İŞLEMİNİN OLMAYACAĞINI BEYAN ETMEKTEDİR.

                2019 YILINDA 30 YILLIK GEÇERLİLİK SÜRESİ DOLACAK OLAN KOOPERATİFİMİZİN FESH EDİLMESİ GEREKECEKTİR. FESİH SÜRESİNCE SİZ ÜYELERİMİZ YILLIK AİDATLARI ÖDEMEKTEN İMTİNA EDECEĞİNDEN DOLAYI ARITMA TESİSİ VE KORUKLU SU KUYULARININ ELEKTRİK ÜCRETLERİ ÖDENEMEYECEĞİ İÇİN ŞALTERLERİ İNDİRİLECEK, BİRÇOK PERSONEL İŞTEN ÇIKARILACAK VE ERİKLİ BİZLER İÇİN YAŞANMAZ HALE GELECEKTİR.

                BU DURUMA DÜŞMEMEK İÇİN KOOPERATİFİMİZİN ANA SÖZLEŞMESİNİN 5. MADDESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILARAK KOOPERATİF GEÇERLİLİK SÜRESİNİN 10 YIL UZATMA ÖNERİSİ SİZ ÜYELERİMİZİN OYLARINA SUNULACAKTIR. UZATMA ONAYLANMADIĞI TAKDİRDE YÖNETİM KAYYUMA DEVREDİLECEK OLUP KAYYUMA ATANACAK KİŞİLERİN MAAŞ, SİGORTA VE HERTÜRLÜ GİDERLERİ ÜYELERE BİR BORÇ OLARAK ÇIKARILACAĞININDA BİLİNMESİ GEREKİR.

                BU NEDENLE SİZ ÜYELERİMİZİN AKLİSELİM DAVRANARAK UZATMAYI ONAYLAYACAĞINIZI ÜMİT EDER HEPİNİZE SAYGILAR SUNARIZ.